Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Kętrzyn: Spotkanie dzieci z policjantami w trosce o...

Data dodania: 2019-01-22
Ferie zimowe to nie tylko okres wypoczynku, relaksu i zabawy, ale też czas, w którym dzieci i młodzież są bardziej narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. W takiej sytuacji powinny być oto... więcej »
 
 

KWP: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa -...

Data dodania: 2019-01-21
W 2018 roku w naszym regionie naniesiono blisko 15 000 informacji na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czego najczęściej dotyczyły zgłoszenia mieszkańców Warmii i Mazur? więcej »
 
 

Kętrzyn: Poszedł odwiedzić kolegę, a wychodząc...

Data dodania: 2019-01-18
Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą podlega karze pozbawienia wolności – z tego artykułu kodeksu karnego w najbliższym czasie odpowie 34-latek. Mężczyzna okradł... więcej »
 
 

KWP: Bezpieczne ferie na Warmii i Mazurach

Data dodania: 2019-01-18
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się na ... więcej »
 
 

KWP: Bezpieczeństwo garnizonu...

Data dodania: 2019-01-17
Jak co roku w styczniu policjanci podsumowują i analizują stan bezpieczeństwa na Warmii i Mazurach. Jak wynika z raportu, stan bezpieczeństwa i wyniki pracy warmińsko - mazurskich policjantów są... więcej »
 
 

KWP: To od nas zależy, czy o naszym życiu...

Data dodania: 2019-01-14
Każdej zimy służby ratunkowe interweniują wobec wędkarzy i amatorów zimowych sportów, którzy źle ocenili grubość lodowej pokrywy. Często się zdarza, że lu... więcej »
 
 

KWP: Zamiast jechać po innych, przejdźmy przez to...

Data dodania: 2019-01-14
„Widzi, że jedzie, to się pcha”. „Zielone światło nie zwalnia od myślenia”. „Jeździ gamoństwo, wisząc na telefonie i to są skutki”. „Ła... więcej »
 
 

Dojedź(MY) bezpiecznie do celu - Bezpiecznie Ferie...

Data dodania: 2019-01-14
Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o p... więcej »
 
 

KGP: "Stok nie jest dla...

Data dodania: 2019-01-14
Ogólnopolska akcja informacyjno - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest poświęcona bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze... więcej »
 
 

Inauguracja trzeciej edycji akcji pn. "Kręci mnie...

Data dodania: 2019-01-14
Dzisiaj na terenie stacji narciarskiej „Kasina Ski”, w gminie Mszana Dolna, w województwie małopolskim, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainaugurowało trzecią edycję akcji... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 75
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kętrzyński - powiat w województwie warmińsko - mazurskim z siedzibą w Kętrzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Barciany, Kętrzyn, Korsze, Reszel i Srokowo, zajmując powierzchnię 1212,97 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody - Jezioro Dobskie, Rezerwat na Jeziorze Rydzewskim, Mokre, Wyspy na Jeziorze Mamry i Kisajno, Bajory, Perkuny, Bukowy, Gązwa, Jezioro Siedmiu Wysp (Jezioro Oświn), Dębowo, Jezioro Lisunie, Torfowisko Spytkowo i Jezioro Kożuchy oraz zespoły przyrodniczo – krajobrazowe Jeziorka Sorkwickie. Wśród zabytków wymienia się: zamek krzyżacki w Barcianach, ruiny zamku krzyżackiego z XIV wieku w Bezławkach, pałac z 1714 roku w Drogoszach, kwaterę Hitlera w miejscowości Gierłoż, Zabytkowy Pałac z 1848 roku w Jegławkach, dwór z przełomu XVIII i XIX wieku w Kałkach, Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, zamek krzyżacki z XVI wieku w Kętrzynie, Zabytkową kostnicę z 1850 w Leginach, budynki folwarczne, Mauzoleum Fischerów w Łężanach, ratusz miejski  z 1775 roku, Spichlerz z II połowy XVIII wieku czy Wieżę Bismarcka w Srokowowie, barokowy pałac z 1797 roku w Wielewie, dwór z XVII wieku w Wopławkach oraz liczne zabytkowe kościoły.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na produkcji rolniczej, przemyśle, a także dzięki warunkom przyrodniczym oraz licznym zabytkom na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 8.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola