Belka
Środa, 14 Listopada 2018   imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych...

Data dodania: 2018-11-09
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funk... więcej »
 
 

Kętrzyn: Wypadek na trasie Silec-Leśny Rów. Ranna...

Data dodania: 2018-11-09
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Silec- Leśny Rów na drodze W650. Ranna 20-latka kierująca fiatem trafiła do szpitala. więcej »
 
 

Kętrzyn: Potrącenie na oznakowanym przejściu dla...

Data dodania: 2018-11-07
Na terenie Kętrzyna doszło do potrącenia osoby pieszej. Zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Pocztowej. Poszkodowany, którego nieznane są jeszcze obrażeni... więcej »
 
 

Kętrzyn: Wypadek na trasie Drogosze- Kiemławki....

Data dodania: 2018-11-07
W okolicy miejscowości Kąpławki gmina Barciany na trasie Drogosze - Kiemławki doszło do tragicznego w skutkach zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Niestety jeden z kierowców zginął n... więcej »
 
 

List Komendanta Głównego Policji do Policjantek i...

Data dodania: 2018-11-07
Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się s... więcej »
 
 

KWP: Ostrzegamy! Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!

Data dodania: 2018-11-05
Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się zyskiem, nie zwracając przy tym uwagi na ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej odbywa się poprzez sieć internetow... więcej »
 
 

Region: Podsumowanie działań "Znicz 2018" na...

Data dodania: 2018-11-05
Policjanci zakończyli i podsumowali tegoroczne działania „Znicz 2018”. Trwały one pięć dni i były czasem intensywnej pracy zarówno w okolicach cmentarzy, jak i na drogach ł... więcej »
 
 

Propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy - pełna...

Data dodania: 2018-11-04
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, kt&oacut... więcej »
 
 

KWP: Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo....

Data dodania: 2018-11-02
W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w środku tygodnia. Dzień urlopu wzięty w piątek sprawia, że na odwiedzenie cmentarzy i spotkanie z bliskimi mamy do dyspozycji 4-dniowy weekend.... więcej »
 
 

"Nie Zabijaj - Chcę...

Data dodania: 2018-10-31
To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „NIE ZABIJAJ!” przygotowanej przez Policję, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Odbiorcami są kieruj&#... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 68
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kętrzyński - powiat w województwie warmińsko - mazurskim z siedzibą w Kętrzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Barciany, Kętrzyn, Korsze, Reszel i Srokowo, zajmując powierzchnię 1212,97 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody - Jezioro Dobskie, Rezerwat na Jeziorze Rydzewskim, Mokre, Wyspy na Jeziorze Mamry i Kisajno, Bajory, Perkuny, Bukowy, Gązwa, Jezioro Siedmiu Wysp (Jezioro Oświn), Dębowo, Jezioro Lisunie, Torfowisko Spytkowo i Jezioro Kożuchy oraz zespoły przyrodniczo – krajobrazowe Jeziorka Sorkwickie. Wśród zabytków wymienia się: zamek krzyżacki w Barcianach, ruiny zamku krzyżackiego z XIV wieku w Bezławkach, pałac z 1714 roku w Drogoszach, kwaterę Hitlera w miejscowości Gierłoż, Zabytkowy Pałac z 1848 roku w Jegławkach, dwór z przełomu XVIII i XIX wieku w Kałkach, Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, zamek krzyżacki z XVI wieku w Kętrzynie, Zabytkową kostnicę z 1850 w Leginach, budynki folwarczne, Mauzoleum Fischerów w Łężanach, ratusz miejski  z 1775 roku, Spichlerz z II połowy XVIII wieku czy Wieżę Bismarcka w Srokowowie, barokowy pałac z 1797 roku w Wielewie, dwór z XVII wieku w Wopławkach oraz liczne zabytkowe kościoły.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na produkcji rolniczej, przemyśle, a także dzięki warunkom przyrodniczym oraz licznym zabytkom na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 8.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola