Belka
Poniedziałek, 24 Września 2018   imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

KWP: Najsilniejsi i najwytrzymalsi policjanci z...

Data dodania: 2018-09-21
Na plaży miejskiej w Olsztynie po raz pierwszy w historii warmińsko – mazurskiego garnizonu odbyły się Zawody w Konkurencjach Wytrzymałościowo - Siłowych o Puchar Komendanta Wojewódz... więcej »
 
 

Elbląg: Film prewencyjny "Tak wyglądają drogowe...

Data dodania: 2018-09-21
Spot „Tak wyglądają drogowe realia” realizowany wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Elblągu oraz lokalną telewizję Truso TV, zdobył II nagrodę w kategorii &bdquo... więcej »
 
 

Kętrzyn: Kierowca opla uderzył w drzewo -...

Data dodania: 2018-09-21
Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Srokowo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25-letni kierowca Opla stracił... więcej »
 
 

Mrągowo/KWP: Przygotowania do 75 Rajdu Polski

Data dodania: 2018-09-21
W dniach od 21 do 23 września w Mikołajkach i okolicy odbędzie się 75 Rajd Polski. Podczas rajdu nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tej imprezy będą pracować policjanci. F... więcej »
 
 

"ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - Podaj Dalej!"

Data dodania: 2018-09-21
Dzisiaj o godzinie 10.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbył się briefing z udziałem mediów oraz przedstawicieli Policji, Konferencji Episkopatu Polski, Polskiej Rady Ekumenicznej inau... więcej »
 
 

Kętrzyn: Policjanci z wizytą u najmłodszych

Data dodania: 2018-09-19
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Z tym hasłem dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie rozpoczął spotkanie z dziećmi z przedszkola „Kluczyk”. Podczas wspólnej zabawy fun... więcej »
 
 

Kętrzyn/Reszel: Zmiany kadrowe - nowy Komendant...

Data dodania: 2018-09-18
Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie insp. Dariusz Ślęzak powołał na stanowisko służbowe Komendanta Komisariatu Policji w Reszlu asp. szt. Stanisława Szczepaniak więcej »
 
 

Kętrzyn: Pijany 21-latek bez prawa jazdy...

Data dodania: 2018-09-17
Młody mieszkaniec gminy Kętrzyn odpowie przed sądem za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. 21-letni kierujący na prostej drodze wjechał do przydrożnego rowu. Ponadto nie posiadał on ... więcej »
 
 

Kętrzyn: Nieuwaga przyczyną kolizji, zasada...

Data dodania: 2018-09-17
Zasada ograniczonego zaufania- tak podsumować można sobotnie zdarzenie drogowe, do którego doszło na ul. Mazowieckiej. Z pozoru niegroźnie wyglądająca kolizja doprowadziła do uszkodzenia 2... więcej »
 
 

KWP: KMZB w praktyce- film dla osób głuchych

Data dodania: 2018-09-17
Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z przedstawicielami Olsztyńskiego Stowarzyszenia Głuchych przygotowali film, w którym przedstawiają zasady działania Krajowej Ma... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 61
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kętrzyński - powiat w województwie warmińsko - mazurskim z siedzibą w Kętrzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Barciany, Kętrzyn, Korsze, Reszel i Srokowo, zajmując powierzchnię 1212,97 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody - Jezioro Dobskie, Rezerwat na Jeziorze Rydzewskim, Mokre, Wyspy na Jeziorze Mamry i Kisajno, Bajory, Perkuny, Bukowy, Gązwa, Jezioro Siedmiu Wysp (Jezioro Oświn), Dębowo, Jezioro Lisunie, Torfowisko Spytkowo i Jezioro Kożuchy oraz zespoły przyrodniczo – krajobrazowe Jeziorka Sorkwickie. Wśród zabytków wymienia się: zamek krzyżacki w Barcianach, ruiny zamku krzyżackiego z XIV wieku w Bezławkach, pałac z 1714 roku w Drogoszach, kwaterę Hitlera w miejscowości Gierłoż, Zabytkowy Pałac z 1848 roku w Jegławkach, dwór z przełomu XVIII i XIX wieku w Kałkach, Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, zamek krzyżacki z XVI wieku w Kętrzynie, Zabytkową kostnicę z 1850 w Leginach, budynki folwarczne, Mauzoleum Fischerów w Łężanach, ratusz miejski  z 1775 roku, Spichlerz z II połowy XVIII wieku czy Wieżę Bismarcka w Srokowowie, barokowy pałac z 1797 roku w Wielewie, dwór z XVII wieku w Wopławkach oraz liczne zabytkowe kościoły.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na produkcji rolniczej, przemyśle, a także dzięki warunkom przyrodniczym oraz licznym zabytkom na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 8.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola