Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kętrzyn: Debata społeczna - Przemoc wobec osób starszych "Cierpienie w zaciszu"

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie odbyła się debata społeczna pn. Przemoc wobec osób starszych „Cierpienie w zaciszu”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz Srokowa, księża, lekarze, kuratorzy sądowi oraz mieszkańcy gminy. Na zaproszenie organizatorów w debacie wzięli udział insp. Dariusz Ślęzak Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie, mł. insp. Marcin Piechota I Zastępca Komendanta Powiatowego w Kętrzynie, asp. szt. Grzegorz Linkiel Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz dzielnicowy asp. Piotr Dzirba.

Pełna treść wiadomości na: ketrzyn.policja.gov.pl/o09/aktualnosci/52675,Ketrzyn-Debata-spoleczna-Przemoc-wobec-osob-starszych-Cierpienie-w-zaciszu.html
ketrzyn.policja.gov.pl, Źródło artykułu: ketrzyn.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kętrzyński - powiat w województwie warmińsko - mazurskim z siedzibą w Kętrzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Barciany, Kętrzyn, Korsze, Reszel i Srokowo, zajmując powierzchnię 1212,97 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody - Jezioro Dobskie, Rezerwat na Jeziorze Rydzewskim, Mokre, Wyspy na Jeziorze Mamry i Kisajno, Bajory, Perkuny, Bukowy, Gązwa, Jezioro Siedmiu Wysp (Jezioro Oświn), Dębowo, Jezioro Lisunie, Torfowisko Spytkowo i Jezioro Kożuchy oraz zespoły przyrodniczo – krajobrazowe Jeziorka Sorkwickie. Wśród zabytków wymienia się: zamek krzyżacki w Barcianach, ruiny zamku krzyżackiego z XIV wieku w Bezławkach, pałac z 1714 roku w Drogoszach, kwaterę Hitlera w miejscowości Gierłoż, Zabytkowy Pałac z 1848 roku w Jegławkach, dwór z przełomu XVIII i XIX wieku w Kałkach, Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, zamek krzyżacki z XVI wieku w Kętrzynie, Zabytkową kostnicę z 1850 w Leginach, budynki folwarczne, Mauzoleum Fischerów w Łężanach, ratusz miejski  z 1775 roku, Spichlerz z II połowy XVIII wieku czy Wieżę Bismarcka w Srokowowie, barokowy pałac z 1797 roku w Wielewie, dwór z XVII wieku w Wopławkach oraz liczne zabytkowe kościoły.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na produkcji rolniczej, przemyśle, a także dzięki warunkom przyrodniczym oraz licznym zabytkom na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 8.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola